Filmigurud Sotsiaalministeerium ja PÖFFi laste- ja noortefilmide festival Just Film kutsusid 9.- 12. klassi õpilasi osalema filmikonkursil „Võrdsed võimalused?“. Filmivõistlus oli osa kampaaniast, mille eesmärk oli mõtiskleda meeste ja naiste soorollide üle nii tööturul kui ka tavaelus. Novembri lõpuni kestvat teavituskampaaniat toetas Euroopa Liit ESF programmist „Soolise võrdõiguslikkuse edendamine 2008-2010“. Filmivõistlus oli korraldatud selleks, et koolinoored saaksid arutleda soorollide  üle igapäevaelus.

Filmivõistlusel osalesid 9. kl. õpilased: Reelika Luik, Merilin Lehismets, Elise Maal, Andri Leppik, Illimar Valg, Mattias Pulst, Siim Verlin, Marko Lanno.
Võistlusele saadeti kaks lühifilmi: "Tööotsingud" ja "Saatuslik unenägu"
Õpilasi juhendasid õp. Signe Reidla, õp. Riina Ollo.

Valminud filme saate vaadata SIIN!

Surju Põhikooli 9. klassi õpilased Merilin Lehismetsa ja Reelika Luige eestvedamisel, otsustasid võistlusel osaleda. Kõigepealt tuli välja mõelda sobiv lugu,  mida jutustada. Mõned päevad koos istumist ja toredad mõtted saidki paberile pandud. Kuna võistlustööde þanri osas piiranguid polnud, siis valiti välja üks pisut tõsisema tooniga lugu ja teine lustakas komöödia töö otsimisest. Lepiti kokku filmimiseks sobilik kuupäev ja võtted algasidki. Kõige mahukam osa  tööst oli klippide montaaþ. Ühe kolmeminutilise klipi monteerimine Reelikal ja Merilinil nõudis kolm tundi tõsist tööd.  Lõpptulemusega jäid osalejad  väga rahule ja kaks lühifilmi: „Saatuslik unenägu“, „Tööotsingud“, saadeti filmivõistlusele. Järgnes peaaegu kuu aega ootamist ja üllatus oli suur, kui Reelika ja Merilin said e-maili, milles kutsuti kogu filmitiimi Tallinnasse vastuvõtule.  Kuna filme laekus võistlusele oodatust vähem, siis võitjat välja ei kuulutatud.
22.novembril sõitsid õpilased Tallinnasse, kus neile oli korraldatud Nokia Kontserdimajas pidulik vastuvõtt. Kus lapsi tänasid Just Filmi esindaja ja Sotsiaalministeeriumi esindaja. Kõigile õpilastele kingiti T-särk, mille peale  trükitud nende tehtud filmi pealkiri.  Hiljem toimus tore vestlus, mille käigus õpilased rääkisid oma filmi tegemisest. Sellele järgnes huvitav ringkäik Nokia Kontsertmajas. Pidulik vastuvõtt lõppes toreda filmielamusega  Soalrise kinos, mille pääsmed saadi samuti kingituseks. Reelika ja Merilin valisid vaatamiseks naljaka ja romantilise noortekomöödia „Mässav noorus“. Film rääkis ühest 16-aastasest tagasihoidlikust poisist, kes oma armastatu tähelepanu võitmise nimel kõikvõimalikesse jamadesse sattus ja pidi lõpuks kõige eest ise vastutama. Oli õpetlik ja noortepärane lugu.

Õp. Signe Reidla