Õpilased üle kogu Eesti esitasid teemal “Kuidas teadus aitab mind igapäevases elus” kokku 43 videot ning osalejate hulgas oli nii algklassilapsi kui ka abituriente.

Meie kooli õpilased saatsid võistlusele 2 videot: "Klassis" (1. klass) ja "Matk metsas" (6. klass).

Kategooria võiduvideo autor on Taavi Oja Tartu Kivilinna Gümnaasiumist. Videos “Kodune superkondensaator” õpetab ta, kuidas teha koduste vahenditega usaldusväärne elektriallikas. Auhinnaks 1000 eurot.

Lisaks otsustas þürii välja anda seitse sajaeurost eripreemiat. Noorima osavõtja eripreemia saab Kert Kruusimägi Surju Põhikoolist video “Klassis” eest. Kert oli kõige tublim kui operaatoritöö tegija, aga projektis osalesid kõik 1. klassi õpilased. Filmi peategelane oli Rasmus Vabrit (1. kl) ja montaaþiga aitasid kaasa 9. klassi õpilased Reelika Luik ja Merilin Lehismets Surju Põhikoolist ning Gränty Reidla Uulu Põhikooli 7. klassist, juhendajad olid Signe Reidla ja Heidi Kodasma.

Videokonkurssi aitasid korraldada Haridus- ja Teadusministeerium ja sihtasutus Archimedes. Kõiki võistlustöid saab vaadata aadressilt: http://novaator.ee/video/.
Täpsem informatsioon aadressil: http://www.novaator.ee/ET/idee/keda_saatis_edu_novaatori_videokonkursil/

Õpetaja Signe Reidla