2016 junior ranger kuulutus 23.-24. aprillil toimus Sooma rahvuspargis Soomaa noore looduskaitsja kevadseminar. Meie koolist valiti välja 3 õpilast. 7. klassist Angela Lage ja Rita Ojaste ning 9.klassist Agnes Pajula, kes ka juba suvel Junior Ranger laagrist osa võttis.

Sõitu alustasime Pärnust 23.04 kell 10:15. Pärnust tuli bussi peale veel 8 teist osalejat. Sõit kestis umbes 45 minutit ja Riisa rantšosse saabusime kell 11. 00. Kui me kohale jõudsime, ootas Agnes meid juba seal.

Kohe, kui olime majadesse ära paigutatud, panime selga ilmale vastavad riided ja sõitsime Soomaa Looduskeskusesse, kus Liina Laanemets tutvustas meile Soomaa rahvuspargi looduskeskust ja kultuuripärandit. Pärast loengu lõppu kõndisime Pärna talukoha juurde, kus toimusid keskkonnakaitselised tööd – poisid lõhkusid puid, tüdrukud korrastasid mustsõstrapõõsaid, puhastasime taluhoonet ja korjasime eterniiti. Tegime ka lõket, et vanad puuoksad ära põletada.

2016 junior ranger 1Õhtul toimusid Riisa rantšos tutvumismängud, kus saime kõikide osalejatega lähemalt tuttavaks. Pühapäeva hommikul kell 09.00 hakkas niidukoosluste tundmaõppimise loeng. Vaatasime esitlust ning käisime väljas maad kaevamas. Kui loeng lõppes, veetsime veel viimased hetked koos teistega ja pakkisime oma asju kokku. Tänasime oma juhendajaid ja lahkusime rantšost.

Kui me Pärnusse jõudsime, jätsime teistega hüvasti.

Terve nädalavahetus oli väga tore ja huvitav ning kindlasti tahame osa võtta ka suvelaagrist.

2016 junior ranger 2
Agnes Pajula, Rita Ojaste ja Angela Lage