2. detsembril käisid meie kooli 3.-5. klassi lapsed Tallinnas Robotexi võistlusel. Tegemist oli Euroopa suurima robotivõistlusega, mis toimus Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel  koostöös  Tartu  Ülikooli  ja  Hariduse  Infotehnoloogia  Sihtasutusega.  Meilt  sõitis  üritusele  terve  bussitäis  -  16  õpilast,  kes  olid  lisaks  neljale  tublile  lapsevanemale  kaasa  võtnud  6  robotit.
Tundub  päris  palju,  aga  kohapeal  selgus,  et  ainuüksi  erinevaid  riike  oli  esindatud  rohkem  kui  meie  õpilasi!  Sisenejaid  ootas  23  erinevat  võistlust,  2700  võistlejat,  1148  robotit,  lisaks  töötoad,  tehnoloogianäitus, arvukalt  külastajaid  ja  meeletu  sigin-sagin. Meie õpilased osalesid kahel alal:  haridusrobotite  ja  Lego  sumo  võistlusel  -  ja  peab  kohe  ütlema,  et  nad  tegid  seda  hästi. Eriti tublid olid seekord 4. klassi poisid Marten   ja  Jass.  Olematud kogemused  ning  vähene  ettevalmistusaeg kompenseeriti entusiasmiga ja nii pidi isegi  üks  hilisem  alagrupi  võitja,  läti  Robotu  Skola  esindaja  korra  tunnistama  meie poiste paremust ning oma roboti tagasi sumomatile aitama. Punkte ja võite noppisid kõik  meie  ”sumokad”  ning  lõpetasid  umbes  200  võistkonna konkurentsis  tublide keskmikena, kuid võitja selgitasid seekord veel  itaallased.  Haridusrobotite võistlusel  punkte  ei  jagatud,  seal  tutvus  žürii  valminud  võistlusmattidega  ning  vestles  nende autoritega. Siin oli eriti tubli meie 3.-4. klassi  tüdrukute  võistkond,  kellel  õnnestus söaka esinemisega hindajate tähelepanu köita palju kauemaks, kui ette nähtud.
Lapsed  loomulikult  nõustusid  Robotexi  motoga  ”Võitjad  on  kõik,  kes  on  kohal”.  Suur  tänu  meie   bussijuht Vellole, kes turvalise teekonna pealinna ja koju tagasi kindlustas!