29.-30. mail osalesid kõik 6. klassi õpilased ja kaks 7.klassi õpilast ohutuslaagris "Kaitse end ja aita teisi" Jõulumäel. Laager toimus juba 11-ndat korda. Osales 22 võistkonda Pärnumaalt. Õpilastel tuli läbida esimesel päeval 22 erinevat kontrollpunkti, kus tuli lahendada erinevaid ülesandeid ja olukordi. Ülesanded olid koostanud Päästeamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Punane Rist, Maanteeamet, Pärnu Maavalitsus, Elektrilevi, Paikre, Häirekeskus ning Siseministeeriumi Infotehnoloogia Osakond (SMIT). Ülesanneteks olid: murul rattaga vigursõit, suitsusukeldumine asjade leidmisega, teadmiste testimine elektri-, raudteeohutuse-, veeohutuse-, liikluskasvatuse teemadel, esmaabi andmine ja helistamine häirekeskusesse, tulekahju kustutamine, täpsuslaskmine, prügi sorteerimine, katusele läinud autost väljumine, kuldvillak Euroopa Liidu kohta ning jälgida sai varaste sisenemist majja ja pärast ise sündmuskohal toimunust ülevaade koostada. Kõike tuli teha ühtse meeskonnana, üksteist toetades ja suunates. Õhtul toimus lühietteastete esitlus koolide vahel ja disko. Teisel päeval oli väga põnev tuletõrjeolümpia, kus väga paljud ülesanded olid seotud veega ning kuivade riietega ei pääsenud keegi.

Surju kooli meeskond koosseisus Birthe Lall, Marten Kask, Grete Oad, Greete Viik, Henri Viik, Elori Orgusaar, Anne Ojaste , Georg Gerne ja õpetaja Maarit Koger saavutasid I koha päästealastes tegevustes. Juhendaja sai lisaks I koha juhendajatele mõeldud ülesannetes ja diplomi kui parim elustaja.

Õpetaja Maarit Koger