19.nov. 2017 toimusid Rapla lähedal Kuimetsas Eesti spordiühing "Jõud" esivõistlused kiirmales. Noorte (2003.a. ja hiljem sündinute) vanuseklassis lõpetas Martti Tarsalainen (2004/siinsel fotol) turniiri kolmanda kohaga-5,5 punktiga seitsmest partiist. Samas vanuseklassis võistelnud Uku Tominga (2004 sündinud) tulemuseks jäi 3,5p ja koht oli 11. Osavõtjaid oli 25 üle Eesti riigi. Samas toimunud meeste 30 osavõtjaga turniiri lõpetas Eke Tominga-sama turniiri võitja aastal 2016-seekord 2.-5. kohal. Lisanäitajate põhjal jäi viies koht.
28.novembril toimunud üleriigilise netiturniiril males võistles Surju põhikooli õpilasi algastmes (1.-4.kl.) järgmiselt: Parima koha -24-sai Kristo Krivonogov. Veel mängisid igati tublilt Richard Sipelgas, Lisandra Mohnja, Sten Kask, Grethe-Liis Rubin, Kaisa Varep, Keijo Mohnja, Artur Vilk, Robin Lall, Risto Ristikivi,- kokku oli turniiril mängijaid 188, koole 33. Surju kooli võistkondlik koht selles vanuseastmes 19. Keskastmes (5.-9.kl.) olid Surju mängijate tulemused järgmised: Uku Tominga 16.koht, Martti Tarsalainen 35.koht, Kristjan Link 44.koht, oma esimese turniiri mänginud Aleksander Grigorjev lõpetas igati tubli 89.kohaga ja tõi koolile 5 võistkondlikku punkti. Selles vanuseastmes oli mängijaid 145, koole koguni 35. Surju põhikooli võistkondlik koht oli kaheksas. Järgmine turniir selles sarjas toimub 15.jaanuaril 2018. Palju tänu ka Vint.ee toimkonnale, kes on suvatsenud juba mitmeid aastaid sellist Eesti mõistes mammutsarja läbi viia.
R. Raaliste-Surju põhikooli maleringi juhendaja ja Surju valla spordiklubi maletreener.