2015 tean tulest Taaskord on käimas projekt „Tean tulest“, mille raames päästjad ootavad üle Eesti 1. -3. klassi lapsi komandodesse tuleohutusalaseid teadmisi omandama. Pärnumaa päästjad ootasid oma piirkonna komandosse just eeskätt 2. klassi lapsi, et õppida ohutult käituma nii kodus kui ka kodust väljaspool. Kuna Surju jääb Kilingi-Nõmme piirkonda, siis meie kooli 2. klassi lapsed täiendasid oma teadmisi just seal. Koolituse käigus räägiti lastele, mis juhtub siis, kui süüdatud tikk kukub maha, põlev küünal on asetatud ebakindlale alusele, ahjul on praod või pliidil on läinud kõrbema toit ning millised on ohud elektrijuhtmete ülekoormamisel ja mis võib juhtuda toas suitsetamise tagajärjel. Lapsed kuulasid hoolega ja jagasid meeleldi oma teadmisi. Koolituse lõpp oli lastele eriti meelepärane, sest siis oli võimalus istuda tuletõrjeautos ning tunda end päästjana.