Kehalise kasvatuse ainenädal toimus 2-6.mai. Ainenädala eesmärgiks oli tuua vaheldust koolipäeva, veeta koolis vahetunde sportlikult ja igaühele meeldiva tegevusega.

Kõikidel õpilastel oli võimalus vahetundide ajal tantsida, osaleda osavusharjutustes, hüpata hüpitsaga 1. min jooksul, mängida korvpalli viskevõistlust ning teha lähemat tutvust discgolfi mänguga. Iga ala parimaid autasustati diplomi ja suure mahlase õunaga. Ühtlasi oli tublimatel võimalus käia liikumispuude kaotanud laste toetuseks korraldatud heategevusjooksul.

2016 kehnadal hypits

Kooli parimad hüpitsaga hüppajad:
Oliver Püüding, Robin Mittenbritt ,Liis Juhansoo, Marten Lemmik
Tagareas: Reelika Tilk, Anette Isand, Laura Oad, Henri Viik, Kert Kruusimägi, Kuido Mändmets

2016 kehnadal korvpall

Kooli osavaimad korvikütid:
Elori Orgusaar, Jass Välja, Kaspar Mägi, Marten Lemmik, Georg Gerne
Tagareas: Birgit Juurik, Laura Oad, Sirli Mode, Kuido Mändmets

2016 kehnadal tants

Kooli parimad tantsulõvid:
Andreas Välja, Gregor Metsa, Grete Viik, Eneli Juhansoo
Tagareas: Birgit Juurik, Anette Isand, Laura Oad

2016 kehnadal sulgpall

Kooli osavaimad sulgpalli kõksijad: Arti Oad, Sirli Mode, Anne-Belle Ilves, Greete Viik, Kristjan Link, Kuido Mändmets

5.05 osalesime üle Eesti korraldataval heategevusjooksul Pärnu Vallikäärus,
mis oli pühendatud liikumispuude kaotanud laste toetuseks. Meie kool oli esindatud 2 võistkonnaga (kokku 16 õpilast). Tänutäheks jagati kõikidele osavõtjatele õpilastele väga kaunilt kujundatud sportsärgid.

2016 kehnadal heategevusjooks

Surju Põhikooli õpilased heategevusjooksul:
Kert Kruusimägi, Elori Orgusaar, Kuido Mändmets, Georg Gerne, Reimo Tilk
Keskmises reas: Marten Kask, Sirli Mode, Anne-Belle Ilves, Rita Ojaste, Eneli juhansoo, Anne Ojaste
Tagareas: Kevin Link, Jack Markkus Tori, Arti Oad, Aivar Kiviselg