Veebruar 2017 oli Tagasi Kooli karjäärikuu. Selle raames korraldas Tagasi Kooli meeskond üle Eesti koolides karjäärikuud, kuhu  kutsuti erinevate organisatsioonide ja ettevõtete töötajaid jagama koolides oma karjäärilugu ning rääkima enda valikutest elus.
Nii liitusime meiegi selle projektiga ja mõtlesime karjäärivalikutele nii veebruaris kui märtsis veidi tõsisemalt.

Veebruari algul külastasid kooli karjäärinõustajad Pärnumaa Rajaleidjast, kes pidasid 8.-9. klassile loengu õppimisvõimalustest Pärnumaal.

3. veebruaril käis külas Räpina Aianduskool. Tund möödus elevust tekitavalt ja lustakalt, sest  õpilastel oli võimalik lahendada ka mitmeid praktilisi ülesandeid. Määrati taimi, laoti klotsidest aeda. Õpetajatel oli mõeldud välja ka mitmeid nuputamisülesandeid, mis olid seotud siis Räpina Ainaduskoolis
õpetatavate erialadega

10. veebruaril olid koolis taas karjäärinõustajad Pärnumaa Rajaleidjast, kes andsid 9. klassis õpilastele tagasisidet testide tulemustest ja arutasid individuaalselt edasiste õppimisvõimaluste üle, samuti viidi õpilastega läbi sisseastumisvestluse simulatsioon. Kindlasti aitas see lõpuklassi õpilastel julgemalt sisseastumiskatsetele minna.

20. veebruaril oli Tagasi Kooli projekti raames meie koolis külas Marin Soomets Swedpangast, kes rääkis 7. klassile rahatarkusest ja üldiselt sellest kuidas rahaga ümber käia, kuidas säästa jne. 8.-9. klassile andis ta külalistunni rääkides oma karjäärist. Rõhutades, et igasugune kogemus tööturul tuleb edaspidises elus ja karjääris kasuks.

8. märtsil osalesid 7.-9. klassi õpilased “Oskuste aasta 2017” raames INNOVE korraldatud Pärnumaa Kutsehariduskeskuse kutsehariduse inspiratsioonipäeval. Inspiratsiooniüritusel tutvustati tänapäevast kutseharidust ja erinevate erialade sisu, räägiti nende olulisusest ning tuleviku väljavaadetest, mis oleks aluseks noortele tulevikuplaanide tegemisel. Üllatusesinejaks oli noorte seas näitlejana tuntud Kaili Närep, kes on omandanud lisaks näitleja ametile ka juuksuri kutse ja omandab hetkel kutseoskusi sotsiaalhoolduse erialal. Noortele jagas innustust ja inspiratsiooni edukas kutseõppur Erik Tammeleht, kes on löönud läbi üle Euroopalisel kutsemeisterlikkuse võistlusel ning kutseõppe vilistlane – praegune Rannahotelli peakokk – Herkki Ruubel, kes on rajanud eduka karjääri oma kutseoskustele. Tema ettekandest jäi kõlama lause: “Amet – see on elustiil, mis tähendab enese pidevat süvitsi täiendamist selleks, et saada parimaks. Kandikul ei tooda midagi ette!”.
Oma loo rääkis ka Allar Raja – Eesti Politsei Spordiliidu president, neljakordne Euroopa meister, olümpia pronks sõudmises 2016. Lisaks tippspordile töötab Allar Raja ka politseinikuna. Tema arvates tasub elus õppida mitut eriala, sest see annab elule ainult vürtsi.
Innove Rajaleidja karjäärispetsialist Kätlin Muru andis nõu, kuidas leida sobiv elukutse ja planeerida oma tulevast karjääri. Kutsekoja esindaja andis ülevaate perspektiivikatest ametitest, kus on 21. sajandil kõige suurem tööjõuvajadus ja teavitas erialadest, mille tööjõuvajadus väheneb. Vahejal kostitasid PKHK õpilased meid maitsvate küpsetistega.
Oli igati tore ja inspireeriv üritus.

Õpetaja Marge Leppik