Pranglimisest on aastate jooksul saanud oluline osa Surju kooli tegemistest. Ka sel õppeaastal on veebipõhise peastarvutamisega palju tegeletud ning saavutatud toredaid tulemusi.

Pranglimise eelvõistlused kestsid 6 kuud - oktoobrist märtsini ja nendest võttis osa üle Eesti 15 319 õpilast. Põhikoole ja gümnaasiumeid sel aastal eraldi pingeritta ei pandud. Kõigi Eesti koolide seas sai Surju kool väga tubli 9. koha, võisteldes samadel tingimustel suurte mammutkoolidega. 1. koha sai Tartu Kivilinna Kool, 2. koha Tallinna Õismäe Vene Lütseum ja 3. koha Narva Keeltelütseum. Pärnumaa koolidest olid esikümnes peale Surju veel Kilingi-Nõmme Gümnaasium ja Pärnu Mai Kool. Peeti ka üle-eestilist klassidevahelist arvestust. Kõikidest 2. klassidest sai Surju 2. klass Eestis 3. koha, 6. klass 5.-6. koha ja 9. klass 4. koha.

Pärnumaa B-finaali, kohtadele 11-20, pääsesid võistlema Markus Juust, Kert Heljas ja Robin Mittenbritt 2. klassist, Markus Heiter 4. klassist, Kristjan Link 5. klassist ja Angela Lage 8. klassist.

Parimatest parimad õpilased, kellel kohad eelvõistlustel Pärnumaal 1-10, käisid võistlemas Kilingi-Nõmmes ja tulemused erinevates vanuseklassides olid väga head - Birthe Lall 6. klassist sai 1. koha, Kristo Saaliste 9. klassist 2. koha, Kert Kruusimägi 7. klassist 5. koha ja Gert Leppik 9. klassist 8. koha. Õpetaja Ave Kartau sai täiskasvanute klassis 1. koha.

30. märtsil osales BIRTHE LALL vabariiklikul PRANGLIMISE võistlusel ja saavutas 2. koha koos isiklku rekordiga. Ees ootab teda rahvusvaheline finaal 29. aprillil Kaunases. Samal võistlusel osales ka Surju Põhikooli vilistlane Chris Kruusimägi, kes saavutas 3. koha ning pääses samuti rahvusvahelisele võistlusele.