Esmaspäeval, 3.aprillil tegid 8.klassi õpilased Rita Ojaste, Eneli Juhansoo ja Angela Lage 1. ja 2. klassile keemiatundi. Õpilased nägid kuidas tehakse erinevaid katseid ja said ka ise paar katset läbi viia. Üheks katseks oli elevandi hambapasta, mis tundus kõigile meeldivat. Samuti nägid nad mis värvi muutuvad erinevad ained, kui neile lisada indikaatorit. Tunnid möödusid rõõmsameelselt ja põnevalt. Samuti toimus 6.-9.klassidele loeng teemal „Poollooduslikud kooslused ja nende kaitse Eestis”, rääkis Cätrin Martinson Keskkonnaameti maahoolduse spetsialist.

Teisipäeval käisid 7. ja 8. klass Pernova Loodusmajas, kus toimus keemiatund. Saadi teada rohkem metallide kohta ja samuti sai läbi teha paar katset. Kõik oli väga huvitav!
Samuti käisid teisipäeval meil
külas kaks armsat rotveilerit Uulust, kelle omanikud- Maarika ja tema tütar Suzanna, meile oma koertest palju huvitavat rääkis ja koerte näitustel võidetud auhindu näitasid. Nägime ka, kuidas koer läbi rõnga hüppab ja kui hästi enda omaniku sõna kuulab. Õpilastel oli võimalus ka koertele pai teha.
Eriti rõõmsad olid koertega kohtumise üle meie nooremad õpilased. Igat koerte trikki saatsid aplaus ja rõõmus naer. Paitajaid oli väga palju, kuigi koerad oild suured ja võimsad, ei kartnud hästi koolitatud ja sõbralikke koeri mitte keegi.

Kui koertele nende töö eest toidukotid andsime, panid nad rõõmsalt sabasid liputades oma toidukottidele kohe „omaniku õigusega käpad peale“. Tundub, et ka nemad ise nautisid meiega suhtlemist!
Väga tore päev oli!

Neljapäeval toimusid 5.-9. klassides viktoriinid looduse kohta ja 8. klassi tüdrukud tegid ka 3. ja 4. klassile keemiatunni. Nagu ka 1. ja 2.klass, said ka nemad teha laavalampi ja näha, kuidas valmistatakse elevandi hambapastat. Keemiatund möödus edukalt ja tundus, et õpilastele meeldis see väga.

Loodusainete nädala sisse mahtus ka 7.klasside maakondlik Geograafia päeva viktoriin Pärnus, kus meie kooli võistkond koosseisus Georg Gerne, Anne Ojaste ja Kaisa Vaabel saavutasid 3. koha.

Loodusainete nädal möödus toredalt ja saime teada palju uusi ja põnevat!

Angela Lage 8. klassist