Surju kooli 3.-5. klass tegid Eesti Vabariigile 100. aastapäevaks kingituse osaledes eTwinningu projektis "Minu Eesti 100!"

Kingitus valmis koos Haanja, Varstu ja Pelgulinna kooli õpilaste ja õpetajatega.

Kõigepealt valisime välja 100 Eesti kõige tähtsamat objekti, sündmust või inimest, mis on meie jaoks olulised ja moodustasime neist sõnapilve. Seejärel valisime igaüks ühe objekti ja kirjutasime selle kohta jutukese. Et harjutada koostöö tegemist, valisime kellegi teise kirjutatud jutukese ja tegime sellest helifaili. Pärast seda valisime juba kellegi kolmanda jutukese ja kujundasime selle põhjal Ozoboti robotile mänguplatsi. Roboti liikumisest ja helifailidest panime kokku video.

Selle projekti käigus õppisid nii õpilased kui ka õpetajad – mis on robot ja kuidas seda programmeeritakse, kuidas oma nutivahendiga heli salvestada, kuidas läbi Interneti koostööd teha nii omavahel kui ka teiste koolidega. Saime teada, et kuigi meil on abiks palju tehnilisi vahendeid, on ikkagi tarvis täpset kätt ja silma, et robot käituks nii nagu meie tahame. Samuti saime uusi teadmisi Eesti kohta. Vahva oli avastada, et Lõuna-Eesti lapsed kasutavad vahel teistsuguseid sõnu, näiteks saime neilt teada, kes on „sõtsõt”.

Projekti aitasid heas koostöös läbi viia õpetajad Ave Kartau, Kristi Tamm, Hilve Kivipõld-Verbitskas ja Valter Tominga.

Palju õnne, Eesti!