18.-26. aprillini toimus Surju koolis matemaatika-, käsitöö- ja tehnoloogianädal.

2016 maten pranglimise meistriklass 1.-3. klass osales pranglimise meisterklassis, mille viis läbi Eesti meister pranglimises Birthe Lall 5. klassist. Birthe tutvustas oma pranglimise medaleid ja aukirju ning näitas kiiret arvutusoskust. Selgus, et meistriks saamise nipp on üllatavalt lihtne – tuleb iga päev harjutada. Selgusid klasside sudokumeistrid: 1. klassist Gregor Metsa, 2. klassist Andreas Välja, 3. klassist Jass Välja, 4. klassist Lume Tuum, 5. klassist Birthe Lall, 6. klassist Kaisa Vaabel, 7. klassist Rita Ojaste, 8. klassist Kristo Saaliste ja 9. klassist Katariina Viik.

QR mängu käigus tuli kasutada oma nutivahendit ja leida ning lahendada nuputamisülesandeid. Siin olid tublimad 1. klassist Bruno Koger ja Simon Sirg, 2. klassist Andreas Välja, 3. klassist Sander Tähemaa, 4. klassist Martti Tarsalainen, Miriam Ann Meltsas ja Lume Tuum, 5. klassist Elori Orgusaar ja Henri Viik, 7. klassist Angela Lage, 8. klassist Heleny Parts, Britt Koger, Maria Pulk ja Eliise Pajula, 9. klassist Chris Kruusimägi. Õpetajatest olid nutikamad Maarit Koger ja Kristi Muru.

Tehnoloogiapäeval oli õpetaja Raivo Tõnissoni juhtimisel võimalus harjutada naelutamist, luua erinevaid geomeetrilisi kujundeid. Osaleti erinevates püsivus- ja koostemängudes, mis vajasid tehnoloogilist nupukust.

2016 maten 1 2016 maten 3 2016 maten 4

Õpetaja Ave Kartau