Emakeelepäeval, 14.märtsil toimus meie koolis kuuendat korda traditsiooniline Ilmi Kollale pühendatud luuletuste lugemise võistlus. Ürituse eesmärgiks on suurendada õpilaste huvi eesti kirjanduse ja eesti keele vastu, samuti pakkuda võimalust end proovile panna publiku ees esinedes. Osalejaid oli kokku 24, meie koolist 18 õpilast ja 6 õpilast Kilingi- Nõmme gümnaasiumist. Võisteldi kahes vanuserühmas: nooremad (1.-4. klass), kes lugesid Leelo Tungla luuletusi ja vanemad (5.-9. klass), kes lugesid Ilmi Kolla luulet.

2017. aasta võitjad on nooremas vanuserühmas: I koht Maarit Juhkamsoo Kilingi- Nõmme gümnaasiumist, II koht Piibe Gerne Surju koolist ja III koht Gregor Metsa samuti Surju koolist. Vanemas vanuserühmas: I koht Rita Ojaste, kes sai ka publiku lemmiku auhinna, II koht Lume Tuum ja III koht Grete Oad.

Väga tublid olid loomulikult kõik osalejad, eriti tore oli sellel aastal see, et 24 osalejast 15, seega 62.5 %, olid poisid – seega ei ole etlemine sugugi ainult tüdrukutele. Traditsiooniliselt oli ürituse toetajaks Surju kooli vilistlane ja Surju vallavolikogu liige Taavi Pukk, kes žürii esimehena andis võitjatele üle diplomid ja auhinnad, milleks, nagu on tavaks saanud, olid raamatupoe kinkekaardid.

Lisaks luuletuste esitamisele ja kuulamisele oli sellel aastal meie ürituse osaks külaline: Pärnumaalt pärit kirjanik, kunstnik, tõlkija ja ajakirjanik Mikk Pärnits. Ta tutvustas väga toredasti kirjaniku ametit, rääkis natuke oma loomingust ja põhjustest, miks ta üldse kirjutab. Ta on avaldanud väga erinevaid teoseid, näiteks noorteromaani „Hundikutsikaeetika”, kriminulli „Kaotaja” ja muinasjutu „Peremees ja parasiit” lastele. Sel aastal peaks trükis ilmuma tema uus luulekogu, mida jääme huviga ootama. Tema looming on vaheldusrikas ja, nagu ta ise selgitas, proovib katsetada erinevaid žanreid ja kujutada elu teise nurga alt kui tavapärane kirjandus seda ehk teeb. Lastel oli tore võimalus kohtuda päris kirjanikuga (kes nagu jõuluvanagi käib külas kord aastas) ja ehk tekitas meie üritus kuulajates soovi rohkem raamatuid lugeda või hoopis ise kirjutama hakata.

Õp. Riina