9.-17. oktoobril toimus Surju koolis matemaatika-, tehnoloogia- ja käsitöönädal, kus sai teritada nii vaimu kui näidata ka käte-jalgade osavust.

Alustati hoogsalt Code Week raames toimunud programmeerimise töötubadega. Lisaks said kõik robootikahuvilised ennast arendada ka robootikaringis.

Toimusid temaatilised vahetunnid - kummikeksu ja kassikanga kudumise vahetund, kus lustisid nii õpetajad kui õpilased; meisterdamise vahetund, kus volditi soolatoosi ning eTwinningu vahetund, kus vaadati Surju kooli osalusel loodud projektivideoid.

Toimusid ka matemaatilised teatevõistlused, kus võidutses meeskond koosseisus Anne-Lissy Lebedeva, Richard Sipelgas ja Kaspar Mägi. Naelutamises olid kooli osavamad ja kiiremad noorematest Marko Kuusekänd, Piibe Gerne, keskmistest Miriam Ann Meltsas ja Reimo Luik ning vanematest Georg Gerne. Puutööringis valmistati looduslikest materjalidest esemeid ja kogu koolipere sai osaleda naelte löömises suurele ainenädala sildile, mis seisis uhkelt terve nädala kooli fuajees. Õnnega olid koos need lapsed, kes käisid kooli õppeköögis šokolaaditrühvleid valmistamas ja said need ka ise ära maiustada. Kooli vanemad õpilased mängisid aga laevade pommitamist, kus olid edukamad Elori Orgusaar ja Marten Kask, Anne Ojaste ja Kaisa Vaabel ning Arti Oad, Henri Oad ja Enriko Pajula.

Ainenädala korraldasid heas koostöös Kersti Hunt, Kristi Tamm, Ave Kartau, Mirjam Vabrit, Marge Leppik, Signe Reidla, Leivi Onga-Lebedeva, Valter Tominga ja Raivo Tõnisson.