Kevadel toimus konkursi „Eesti parim koolikokk“ esimene voor, kus soovituskirja ja menüüde põhjal esimene valik tehti. Meie kool, koos 11 kooliga Eestimaalt, osutus valituks teise vooru, mis tähendas kooli jaoks ühte toredat võttepäeva ja kooli kokkadele võistlustööde valmistamist. Võttepäev toimus 11. oktoobril ja tõi kooliperele kaasa elamusterohke päeva. Kaameramehed ja saate tegijad jõudsid koolimajja juba kell seitse. Kõike oli vaja filmida algusest – lasteaia hommikusöök, hommikupuder koolilastele ning seejärel võistlustöö. Meie kooli võistlustööks oli värskekapsasupp läätsedega, plov röstitud köögiviljakangidega ja magustoiduks kohupiimakook õuntega. Köök täitus kohe kaamerate ja prožektoritega, meie kokad panid saatejuhi poolt kingitud põlled ette ja asusid tööle. Meiegi omalt poolt saime võttemeeskonda üllatada, kui saatejuhile oma kooli logo ja saatejuhi nimega põlle kinkisime. Kogu võttepäev sujus rahulikus ja väga sõbralikus meelolus. Kaidi ja Reet olid köögis väga tublid ja lõunasöök maistes nii lastele kui ka žüriile. Meie vastu võistleb Tallinna Euroopa Kool, kes pääseb edasi selgub 11. novembri saates.

Vahetundides ja peale tunde vestles saatejuht õpilastega. Peamiselt küsiti koolitoidu kohta, mis meeldib, mis nii väga ei meeldi ja mida õpilased teisiti teeksid. Filmiti ka tunde ja huviringide tööd. Kõik õpilased olid väga innukad ning lausa otsisid võimalust kaamera ette astuda.

Väga elamusterohke oli Kadri Voorandi näidistund. Meie õpilased olid julged ja aktiivsed ning laulsid lustiga. Kadri kasutas näidistunnis luupreid, mis olid meie lastele laulutunnis uudne kogemus. Suurepärast muusikatundi jääb meenutama Kadri autogramm päevikus.

Võttemeeskonnale meeldis meie maja, söökla ja koolipere väga. Meeldis majas valitsev sõbralikkus ja asjalik õpinohin.

Heidi Kodasma