Koolis toimunud õpetajate päevast kirjutas 9. klassi õpilane Karin Saaliste: 1. oktoobril toimus Surju koolis õpetajate päev. Kõik ootasid põnevusega, mis sel päeval toimuma hakkab, sest 9. klassi õpilased asendasid päris õpetajaid. Sel päeval olid meie direktor Kaspar Tilk ja õppealajuhataja Jaanika Kidra, kes said oma kohustustega hästi hakkama. Väiksemad lapsed olid tundides enamjaolt rahulikult ja said kiitusigi päevikusse. Suuremate õpilaste õpetamisega tekkis juba raskusi. Nimelt jooksid mõned õpilased tunnist välja, ropendasid ja solvasid uusi õpetajaid. Sellise käitumise tõttu said õpilased märkusi või pidid kirjutama seletuskirju. Ka pärisõpetajad ei osanud oma tunnis hästi käituda, kuid direktor Kaspar ja õppealajuhataja Jaanika said nendega päris kenasti hakkama. Õpetajate päeval toimus aktus, kus lapsed laulsid ja lugesid luuletusi õpetajatest ja koolist.
9. klassi õpilased, kes sel päeval õpetajad olid, said omal nahal tunda, kui raske on õpetaja amet tegelikult. Sellest hoolimata pakkus see päev nii õpilastele kui õpetajatele toredaid ja meeldejäävaid hetki.”