Surju koolis on sport ikka olnud au sees. Väga häid tulemusi saavutavad meie kooli õpilased malevõistlustel. Kokku nähti Surju Põhikooli lapsi suvel mängimas viiel üleriigilisel turniiril kokku 15 päeva jooksul. Kõige edukam on 11-aastane Eke Tominga, kelle tulemused Eesti esivõistluste finaalides olid kuni 16- aastaste hulgas 10. koht, kuni 14-aastaste hulgas 8. koht ja kuni 12-aastaste hulgas 6. koht; Lastekaitsepäeva turniiril 1. koht; Pärnumaa lahtistel esivõistlustel 1. koht; Saaremaa lahtistel noorte esivõistlustel 1. koht ; Uusi memoriaalil parima noore mängija auhind; Kaido Külaotsa malekooli lahtistel esivõistlusel 3. koht. Väga tublilt esineb Ago Tominga (Saaremaa lahtistel esivõistlustel 3.-4. koht; Lastekaitsepäeva turniiril 12. koht; Pärnumaa lahtistel esivõistlustel 7. koht; Kaido Külaotsa lahtistel esivõistlusel 12. koht). Noorematest mängijatest on tublid Sirli Mode 3. klassist (Pärnumaa lahtistel esivõistlustel tüdrukutest 2. koht) ja Oskar Heiter 2. klassist. Oma nooruse tõttu mängivad Sirli ja Oskar esialgu endast mitu aastat vanemate lastega, kuid teevad seda väga hästi. Täname nende juhendajat Raivo Raalistet hea töö eest ja soovime edu järgmistel võistlustel!