2010 veebruari alguses toimusid Haapsalu noorte esivõistlused, kus Surju koolist mängisid Ago Tominga, Eke Tominga ja Sirli Mode. Kõik 3 jäid keskmistele kohtadele. Märtsis toimus Tallinnas Eesti noorte esivõistluste kvalifikatsiooniturniir kus kuni 14-aastaste vanuseklassis oli Eke Tominga teine ja sai ka Eesti finaali, mis toimub 8-11 aprillil Jõgeval.
Märtsis toimusid ka maakonna koolide esivõistlused. Poistest oli Eke Tominga kolmas ja Ago Tominga neljas, tüdrukutest Kadri Ojaste viies (läks ka kooli võistkonna arvestusse). Kool oli maakonnas teine. Tüdrukute turniiril sai tubli kolmanda koha Sirli Mode, kellele aga korraldajad kolmanda koha medalit ei andnud – põhjenduseks: „Sirli on medali jaoks veel liiga noor…“!
3. aprillil toimusid Tartus Eesti välkmale esivõistlused. Eesti poiste tšempionaadil saavutasid Surju kooli esindajad kõigiti väärikad kohad: Eke Tominga kuues ja Ago Tominga kaheksas.

Maleringi juhendaja Raivo Raaliste