04.-06. jaan.2011 toimus Tallinnas eelturniir Eesti noorte esivõistlustele pääsemiseks. Surju koolist mängisid kaasa Ago Tominga (8.kl.) ja Eke Tominga (7.kl.). Ago pääses mängima finaali nii 18-aastaste vanuseklassis kui ka kuni 16-aastaste vanuseklassis. Eke jõudis kuni 16-aastaste finaali.

05. veebruaril toimus Eesti Male Toetusühingu poolt korraldatava  üleriigilise aastaringse turniirisarja teine osavõistlus Tallinna külje all Laagris. Surju kooli esindas Sirli Mode (4. kl.). Koht 90 ja 1,5 punkti 8st partiist 100 täiskasvanu hulgas. Võitjaks osutus üle pika aja jälle Eestis osalenud rahvusvaheline suurmeister Jaan Ehlvest. Veel osalesid turniiril Eesti olümpiakoondise liikmed Meelis Kanep, Tatjana Fomina, Monika Tsõganova, samuti ka 9-kordne Eesti meister meeste hulgas - Olav Sepp, Hillar Kärner, jne.

Sama sarja kolmas turniir toimus Võnnus 23.veebruaril. Surju osavõtja Eke Tominga oli 26. kohal 65 mängija hulgas (5 punkti 9st).

13. veebruaril toimus Paikusel maakonna valdade võistkondlik maatalimängude turniir. Surju valla võistkonnas olid laudade järjekorras Juhan Viik, Ago Tominga (meeste lauad), naiste lauda mängis 9 aastane Kelli Avarmaa (3.kl.), poiste lauda Eke Tominga ja tüdrukute lauda Sirli Mode. Võistkond oli lõpuks 6.kohal, Eke võitis 100protsendiga oodatult oma laua. Toredat mängu tegi aga Kelli. Punkte kogunes küll üks-aga naiste hulgas!-, kuid mitmed partiid olid ka kaotatute hulgas väga lootustandvad. Jäi silma veel see, et Surju oli ainus võistkond, kellel ei olnud mujalt mängijaid. Kõik oma valla inimesed - Surju kooli õpilased, keda tuli toetama vilistlane Juhan Viik.