Surju Põhikool on üks aktiivseimaid vint.ee poolt korraldatud Mõttespordi Olümpiaadil osalevaid koole.  Mõttespordi olümpiaadil toimuvad turniirid neljal alal: Vene kabe, Male, Gomoku ja Sudokude lahendamine. Õppeaasta jooksul toimub 4 etappi ning arvestus toimub kolmes erinevas vanusegrupis: algkool, põhikool ning keskkool.

11.-14. aprillil toimusid  Pärnus Eesti Meistrivõistlused Vene kabes ning Surju Põhikooli  mõttemängudel aktiivset osalemist  arvestades  tekkis võistluste korraldajatel mõte viia läbi piirkonna aktiivsemates koolides kabesimultaan.
Simultan toimus Surju koolis  12. aprilli koolipäeva alguses .  Kolmeteistkümne õpilase vastaseks oli üks Eesti edukaimaid kabetajaid läbi aegade -  Rahvusvaheline Suurmeister Arno Uutma (http://www.spordiinfo.ee/esbl/biograafia/Arno_Uutma/?tul=1&#tulemusedlist)

Kabesimultaanil osalesid õpilased alates esimesest klassist.  Kõik lapsed said mängida Suurmeistriga kaks partiid. Kõige tugevamaks vastaseks osutus 8 . klassi õpilane Alex Tähemaa, kellel  esimeses mängus õnnestus  välja võidelda viik, teistel õpilastel nii hästi ei läinud.
Kõik osalejad jäid sellise  üritusega väga rahule ning arvatavasti oli see õpilastele väikeseks stiimuliks osaleda mõttemängude viimasel etapil veelgi edukamalt.

Signe Reidla