Pranglijad 2012 20. aprillil 2012 toimus Olustveres Eesti võistkondlike karikavõistluste finaal pranglimises.
Pranglimise eelvõistlused algasid juba jaanuaris, kust parimad pääsesid märtsis maakonna finaali. Finaalitulemuste põhjal olid Olustverre kutsutud Eesti parimad peastarvutamistiimid, sealhulgas ka Surju kooli võistkond koosseisus Ago Tominga (9. klass), Eke Tominga (8. klass), Chris Kruusimägi (5. klass), Kristo Saaliste (4. klass) ja Gert Leppik (4. klass).
Võistlusperiood oli pikk ja harjutamist palju, kuid kogu töö ja vaev tasus end kuhjaga- Surju Põhikool saavutas Eesti põhikoolide arvestuses  teist aastat järjest 1. koha. Lisaks karikale, diplomitele ja medalitele saadi autasuks ka priipääsmed Tallinna teletorni.
Pranglimise finaalkohtadele käib tihe rebimine ja supertulemusi on veelgi. Surju kooli 4. klass saavutas Eesti kõikide koolide 4. klasside hulgas suurepärase 5. koha. Lisaks Kristole ja Gerdile olid võistkonnas Erkki Isand, Oskar Heiter ja Britt Koger. Lisaks on meil tõusev täht Kert Kruusimägi 2. klassist ja juba aastaid hästi esinenud Kardo Saaliste 9. klassist.
Juhendajateks olid Signe Reidla ja Ave Kartau.
Pranglimine on veebipõhine peastarvutamisvõistlus, seda saad ka ise proovida  www.miksike.ee.