Jälle on Surju kooliperel põhjust suurt rõõmu tunda väga heade töötulemuste üle, sest edukalt jõudsid lõpule üle-eestilised pranglimise võistlused. Ootused võistluste tulemuste suhtes olid väga kõrged, kuna Surju kool on juba 2 aastat järjest võitnud võistkondlikult Eesti põhikoolide pranglimise karika. Pranglimine on internetipõhine peastarvutamine, mille populaarsus kasvab järjest nii Eestis kui ka mujal.

Pranglimise eelvõistlused algasid juba jaanuaris. Peale eelvõistluste kolme etappi toimus 12. aprillil Pärnu maakonna finaal, kuhu olid kutsutud Surju kooli parimad. Individuaalselt saavutas seal Eke Tominga oma vanuseklassis 2. koha (Eestis 18.tulemus). Chris Kruusimägi 4. koha (Eestis 13.), Birthe Lall Pärnumaal 4. koha (Eestis 27.), Kristo Saaliste 9. koha (Eestis 39.), Gert Leppik 10. koha (Eestis 41.), Kert Kruusimägi 11. koha (Eestis 53. koht), Erkki Isand 16. (Eestis 76.) koha, Oskar Heiter 26. koha ja Britt Koger 32. koha.

Suurepärase tulemuse tegi Surju kooli 5.klassi võistkond, kes kõikide Eesti koolide 5. klassidest saavutas 2. koha. Meie viiendikke edestas vaid Pähklimäe Gümnaasiumi 5 b klass. Eriti hinnatav on see tulemus seetõttu, et Surju kooli 5. klassis õpib vaid 11 õpilast ja nad võistlevad võrdsetel alustel suurte gümnaasiumide klassidega.

Maakondade finaalvõistluste põhjal kutsuti Eesti karikavõistluste finaali Paidesse 26. aprillil 5 Eesti parimat põhikooli ja gümnaasiumi. Nende seas oli kolmandat aastat järjest ka Surju Põhikool. Surjut esindasid parimatest parimad - Chris Kruusimägi 6. klassist, Eke Tominga 9. klassist, Birthe Lall 2. klassist ning Kristo Saaliste ja Gert Leppik 5. klassist. Finaal algas rahulikult, surjukad juhtisid suure ülekaaluga, kuid viimased minutid olid närvesöövad – vahe 1. ja 2. koha vahel vähenes minutitega. Kuid siis see tuli, mida oodati – SURJU KOOL ON VÕISTKONDLIKULT EESTI MEISTER PRANGLIMISES PÕHIKOOLIDE SEAS!

Selle aasta pranglimise MM toimub maikuus Krimmis. Siiani ei ole surjukatest MM-ile keegi pääsenud, aga väga vähe jäi sel aastal sellest puudu Chrisil ja Ekel. Ehk järgmisel aastal… Tore, et endiselt suurepäraselt võistleb meie vilistlane Ago Tominga, kes sai Pärnumaa noormeestest 1. koha ja on Eesti koondise varuvõistleja, nüüd küll juba Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi ridades.

Ave Kartau

Pildil: Birthe Lall – kiire peastarvutaja 2. klassist