ITAALIA PÄEV SURJU PÕHIKOOLIS

25.07.13 toimus Comeniuse projekti „Europe in our School“ raames Surju Põhikoolis Itaalia päev, mille korraldas 6.klass ja klassijuhataja Irina Oad. Valmistasime selleks ette juba sügisel. Alguses kogusime materjali Itaalia kohta ning seejärel valmistasime Itaalia stendi. Stendil on Itaalia toidud, sport, ajalugu ja palju muud. Kaks 6.klassi õpilast külastasid märtsikuus Põhja-Itaaliat.

Meid juhatas meie klassijuhataja õpetaja Irina Oad, kes oli meile alati abiks. Ürituse alguses esinesid kõik 6.klassi õpilased ettekannetega Itaalia riigi, muusika, ajaloo, geograafia, kommete, toidu, kliima jms kohta.

Tänasel Itaalia päeval korraldasime viktoriini ja kandsime ette muusikapala. Laulsime kitarri saatel laulu „Veneetsia“. Viktoriinil oli kokku 15 küsimust. Küsiti Itaalia ajaloo, toidu, muusika ja kultuuri kohta. Kõige rohkem teadsid õpilased kultuuri kohta ja kõige vähem muusika kohta.

Katariina ja Anne-Belle lugesid viktoriini küsimusi ette, Teised 6. klassi õpilased juhendasid tiime, kes viktoriini küsimustele vastasid. Tulemused oli üllatavad . Esimese ja teise koha vahel oli ainult 1 punkt . Kokku oli võimalik saada 20 punkti aga kõige rohkem saadi 14 punkti .

Edasi ootame kuni itaallased meile külla tulevad .

6.klassi õpilaste Katariina , Anne-Belle , Laura Oad ning Elise mõtted kogus kokku õpetaja Agnes Leemet