Sõudeergomeetril
18. märtsil toimus Surju Põhikoolis järjekordne Comeniuse projekti üritus, seekord teemal „TERVES KEHAS TERVE VAIM!“

Vaata ka Pärnu Postimehes ilmunud artiklit SIIT!

Kutsutud oli kogu Surju koolipere, õpilased, õpetajad, vanemad, samuti esinejad ja muidu asjahuvilised.

Üritus algas Tae Kwon Doo esitlusega - purustati puuplaate, tehti igasugu trikke ja  võideldi omavahel. Tegemist oli oma ala tõeliste (eesti)meistritega! Rühmas oli ka meie kooli vilistlane Vihur Lehismets.

Edasi toimus tegevus juba erinevates töötubades. Töötubasid oli kolm. Kõige popim oli sportmängude tuba, kus sai mängida sportmänge. Tõmbenumbriks kujunes korvpalli viskevõistlus „Ameerika“. Osales massiliselt õpilasi ning isegi mõned esivanemad üritasid end oma võsukeste silmis kehtestada...

Kes tahtis, sai veel mängida koroonat, lauatennist või kõksida sulgpalli. Saalinurka oli üles seatud sõudeergomeeter, millel iga mees Jaansoni-Endreksoni ponnistusi omal nahal läbi võis elada (sel tuli 20 tõmbega sõuda võimalikult pikk maa).

Teises töötoas võis panna proovile oma osavuse. Loobiti palliga märki või hoopiski herneid pudelisse, hüpeldi hüppenööriga ja osaleti teatevõistlustes.

Kolmandas töötoas peeti mõttelahinguid - ajudki vajavad vahel pisut liigutamist. Väikesed ja suured Surju vaimuhiiglased maadlesid  male ja teiste lauamängudega, lõbus oli ka sõnu seletada kehakeelt purssides, pusida puzzledega ning ristata ristsõnu.

Lisaks oli sööklas veel üks mõnus töötuba mälumishuvilistele, st. seal anti süüa, aga eranditult tervislikku toitu, mis pakatas vitamiinidest, kiudainetest, mineraalidest, polüküllastamata rasvhapetest jne. Kõik oli väga maitsev, kummutades müüdi, et head asjad  on ebatervislikud ja teevad paksuks.

Lõpuks jagati tublimatele autasusid. Needki  olid päevakajalised: salatilehed, õunad ning muud tuntud ja tundmatud, ilmselt taimse päritoluga objektid. Loodetavasti olid need ka maitsvad, tervislikud või vähemalt söödavad… :)

Täname kõiki osalejaid! Suured tänud ka kõigile, kes ürituse õnnestumisele kaasa aitasid - eriti neile lapsevanematele, kes oma toetava ja abistava käe sirutasid!