Üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatatud ürituste seeria, mille raames kutsutakse üles kõiki tehnoloogiaharidusest huvitatud ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ning korraldama sellega seotud üritusi.

15.-23. oktoobrini toimub juba neljas programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist.

Meie koolis toimub 17. oktoobril kaks töötuba:

1. Algklassidele mõeldud töötoas "EDISON INTERNETIS" saab osaleda 16 õpilast. Töötuba toimub kell 8.40-11.40. Kuna kohtade arv on piiratud ole kiire registreeruma:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSiTVnS9aP0s9bdkhsj1UG30zER6VwivpCPS1fa68bCt-QNg/viewform

 

 2. 5-9. klassi õpilastele mõeldud töötuba "EV3 INTERNETIS" on mõeldud 12. õpilasele ja toimub kell 12.30-15.30. Ka siin peavad huvilised end kiirelt kirja panema: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckMIpvZFpc1RVZSY4jsLNUyCT9bW47lldR7i0VA7CgKRTULg/viewform

15.-23. oktoobrini toimub juba neljas programmeerimisnädal Code Week, mille eesmärk on tutvustada programmeerimist.

Kõik programmeerimisüritused kantakse  CodeWeek kaardile: http://events.codeweek.eu,  kust leiab toimuvad tegevused.

Eestis Code Week´i tegevusi koordineeriv Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus korraldab nädala raames kaks suuremat üritust:

  • 12. oktoobril toimub digiõppepäeva veebiseminar asjade interneti teemal, kus selgitatakse lihtsalt ja ülevaatlikult, mida igaüks meist peaks teadma tuleviku uutest suundadest.
  • 15.-21. oktoobrini korraldavad ProgeTiigri võrgustiku liikmed tehnoloogialaagreid ja -töötube lastele üle kogu Eesti, tutvustades erinevaid tehnoloogilisi võimalusi oma ideede elluviimiseks 3D-disainist robootika ja programmeerimiseni välja.

 

Programmeerimisnädala Code Week raames korraldatakse koolis 17.-20. oktoobrini õpilastele erinevaid õpitubasid ja vahetundide ajal on võimalik kõigil õpilastel tutvuda robotitega Edison ja Lego Mindstorm EV3. Koolis toimuv üritus kannab nime Ed.Me.I

Mõned õpitoad korraldatakse  Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi ja HITSA toetusel.

Õpitubades on õpilaste arv piiratud ja sinna tuleb eelnevalt registreeruda.

 

 

 

 

TÖÖTOAD:

EV3 Internetis

Toimumise koht: Surju Põhikool

Toimumise päev: 17.10.2016  

Toimumise kellaaeg: 12.30-15.30

Lühikirjeldus: Õpituba on mõeldud algajatele ja  osaledasaab 12 õpilast.

Õpitoas tutvutakse robotiga Lego EV3 ja selle programmeerimiskeelega ning saadud teadmisi rakendatakse robotite programmeerimisel.

Õpitoas käsitletakse õpilaskonkursi alateemat „Turvaliselt tahvlis ja tänaval“. Õpilased koostavad mänguväljaku, mis tutvustab digivahendite turvalise kasutamise reegleid. Robot tuleb programmeerida väljakul liikuma. Robot peab reageerima vastavalt olukorrale (situatsioonile või pildile väljakul).

 

Registreerumine: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckMIpvZFpc1RVZSY4jsLNUyCT9bW47lldR7i0VA7CgKRTULg/viewform

 

 

 

Edison Internetis

Toimumise koht: Surju Põhikool

Toimumise päev: 17.10.2016  

Toimumise kellaaeg: 8.40 -11.40

Lühikirjeldus: Õpituba on mõeldud algajatele ja  osaledasaab 16 õpilast.

Õpitoas tutvutakse Edisoni robotitega, tutvutakse nende programmeerimiskeelega ja saadud teadmisi rakendatakse robotite programmeerimisel. Õpitoas käsitletakse õpilaskonkursi alateemat „Turvaliselt tahvlis ja tänaval“. Õpilased koostavad mängumati, mis tutvustab digivahendite turvalise kasutamise reegleid. Robot tuleb programmeerida matil liikuma. Robot peab reageerima vastavalt olukorrale (situatsioonile või pildile matil)

Registreerumine:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeSiTVnS9aP0s9bdkhsj1UG30zER6VwivpCPS1fa68bCt-QNg/viewform