17.02-18.02 toimus Junior Ranger Soomaa talvine seminar, kus meie koolist käisid Anne Ojaste, Kaisa Vaabel ja Rita Ojaste. Suureks rõõmuks selgus, et laagris osales ka meie kooli vilistlane Agnes Pajula.
17.02
Laagrisse hakkasime sõitma kell 10.00 ja enda majutusse, Põnka Puhketallu jõudsime umbes 10:30. Toad ära jagatud ja talule pilk peale visatud algas meie päeva esimene tegevus, milleks oli Marko Kübarsepa loeng teemal “Ulukid ja nende jäljed”. Peale loengut suundusime metsa, kus otsisime erinevate metsloomade jälgi. Kuna ilmaolud jälgede otsimiseks ei olnud kõige paremad, sest hommikul hakkas sadama lund ja öised looma jäljed olid peaaegu lumme mattunud arvasime, et jälgede otsimine on raske, aga siiski leidsime väga paljude loomade jälgi. Kärbi, rebase, jänese, kitse, metssea, nugise, ja lõpuks nägime ära ka hundi jälje, mis ei olnud kahjuks kõige värskem. Tallu tagasi jõudes käisime söömas ja algasid seltskonnamängud, mis olid väga põnevad. Päeva viimaseks tegevuseks oli plakatite tegemine.
18.02
Kui kõik olid voodist püsti saanud läksime hommikust sööma. Kõht head ja paremat täis söödud, algas Marika Kose loeng, mis rääkis turismikoormusest. Jällegi sai teada palju uut ja huvitavat. Lõuna söödud, asjad kokku pakitud ja algaski sõit Riisa rabasse. Rabas oli tõesti ilus ja ilmaga meil vedas ka. Päike paistis kõrgelt ja lund oli ka just parasjagu maas. Ma polnud kunagi käinud talvel rabas ning see kõik oli minu jaoks midagi uut ja pealegi oli väga ilus. Lõpetuseks rääkis igaüks, mis talle meeldis. Umbes kell 14:00 algaski sõit Pärnu ja laager oli selleks korraks läbi.

Rita Ojaste