Meie õpilased Greete (9. kl) ja Hanna-Simona (8. kl) osalesid 1. oktoobril Tallinnas Kultuurikatlas SA Innove poolt korraldatud õpetajate päevaks valmistumise inspiratsiooniseminaril “Superstaariga koolitunnis”. Superstaarina osales Kultuurikatla seminaril ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse ning usundiloo õpetaja Jaak Juske, kes annab usundiloo tunde ka riigikogu liikmena. Teda võib superstaariks pidada küll, sest ta on õpilaste hulgas väga populaarne ning iga ajalootundi võtab ta kui teatrietendust, kus tema on peategelane.

Teine superstaar sellel seminaril oli Eurovisioonil esinenud Getter Jaani. Tema rääkis rambipalavikust. Noortele mõningase üllatusena teatas ta, et pabistab tänaseni iga kontserdi eel ja ajal, eriti siis, kui kuulajate hulgas on sõpru ja sugulasi. Kuid ta lisas, et pabistamisest on ka kasu, sest see aitab rolli sisse elada. Ta soovitas õpilastel mitte välja teha, kui sõnad tunnis vahel sassi lähevad, vaid hea tempoga edasi minna, nagu poleks midagi juhtunud ‒ siis ei panda väikesi viperusi tähelegi. „Kui te peaksite tunnis kasvõi pikali kukkuma, siis tehke nägu, et nii oligi see mõeldud, ja laske edasi,“ andis Getter Jaani noortele head nõu.

Õp. Maarit