Koosolek toimus 30. oktoobril 2003.a algusega kell 15 .00 Surju Põhikoolis.

Koosolekut juhatas  kuni hoolekogu esimehe valimiseni hoolekogu liige Evi Kukk, seejärel hoolekogu esimees Helen Sommer. Protokollis hoolekogu liige Evi Kukk.

Koosolekust võtsid osa hoolekogu liikmed Evi Kukk, Jaanika Lillemets, Helen Sommer, Riina Ojaste, Urmas Sähka ja  Kadri-Aija Viik. Puudus hoolekogu liige Katrin Maal. Koosolekust võttis osa Surju Põhikooli direktori asetäitja õppe-kasvatustöö alal Silvi Hanson.

 

Päevakorras:

1. Hoolekogu esimehe, aseesimehe ja protokollija valimine.

2. Hoolekogu tööplaani kinnitamine 2003-2004 õppeaastaks.

3. Õppe-kasvatustöö analüüs I õppeveerandil.

4. Õppe-kasvatustöö tulemused õppe-ja kasvatusraskustega klassis.

 

 

Päevakorrapunkt 1

Hoolekogu esimehe, aseesimehe ja protokollija valimine.

Ettekandega esines hoolekogu liige Evi Kukk.

Kuna hoolekogu esimees Epp Niinemets ei ole enam hoolekogu liige, siis tuleb hoolekogul valida uus esimees. Vajalik oleks valida ka aseesimees ja protokollija.

O T S U S T A T I:

1. Valida hoolekogu esimeheks Helen Sommer (poolt 6 hoolekogu liiget, vastu ei olnud).

2. Valida hoolekogu aseesimeheks Jaanika Lillemets (poolt 6 hoolekogu liiget, vastu ei olnud).

3. Valida protokollijaks Urmas Sähka (poolt 6 hoolekogu liiget, vastu ei olnud).

 

Päevakorrapunkt 2

Hoolekogu tööplaani kinnitamine 2003-2004 õppeaastaks.

Kõik hoolekogu liikmed tegid ettepanekuid tööplaani koostamiseks.

O T S U S T A T I:

1. Kinnitada hoolekogu tööplaan 2003-2004 õppeaastaks. (kõik poolt)

 

Päevakorrapunkt 3

Õppe-kasvatustöö analüüs I õppeveerandil..

Ettekandega esines Surju Põhikooli direktori asetäitja õppe-kasvatustöö alal Silvi Hanson.  Ainult viitega õppivaid õpilasi oli 8, neljade ja viitega õpilasi 46. Edukate õpilaste arv moodustab 43 %. Keskmine õppeedukus oli 87 %. Õpiraskustega so puudulike hinnetega oli 13 % õpilasi. Mitterahuldavaid hindeid oli 14 õpilasel, nendest 11 õpilasel oli 1 puudulik hinne ja 3 õpilasel mitu puudulikku hinnet. Rohkem oli puudulikke hindeid matemaatikas 8, inglise keeles 4 . Käitumine oli puudulik 2 õpilasel. Probleemiks on kodustel põhjustel puudumine. Vanemad lubavad liiga kergekäeliselt oma lapsi kodustel põhjustel puududa, kuid samas võib õpilasel jääda teadmistesse lünk. Valla keskuse lapsed hilinevad sageli tundidesse. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on õpilaste õppeedukus ja käitumine paranenud.

Hoolekogu liikmed Kadri-Aija Viik, Evi Kukk, Jaanika Lillemets ja hoolekogu esimees Helen Sommer esitasid küsimusi ja tegid ettepanekuid õppe-kasvatustöö kohta.

O T S U S T A T I:

1. Võtta  Surju Põhikooli direktori asetäitja Silvi Hansoni informatsioon õppe-kasvatustöö analüüsi kohta I õppeveerandil teadmiseks ja teha Silvi Hansonile ettepanek kajastada valla lehes “Surju Sõnumid” õpilaste hindamise metoodikat.

 

Päevakorrapunkt 4

Õppe-kasvatustöö tulemused õppe-ja kasvatusraskustega klassis.

Ettekandega esine Silvi Hanson direktori asetäitja õppe-kasvatustöö alal.

Vastavalt kooli hoolekogu ettepanekule moodustati õppeaasta algul kasvatusraskustega õppeklass 8 õpilasega, nendest 7 klassist 6 õpilast ja 8 klassist 2 õpilast. Seoses selle klassi moodustamisega on õppetöö tulemused paranenud  7 ja 8 klassis, kuna tundide segamist on vähem. Käitumisraskustega klassis  on enamus õpilastel õppeedukus paranenud  ja mitterahuldava käitumishindega õpilasi ei olnud, kuid puudulikke hindeid oli 4 õpilasel. Tundides korra saavutamisega on selles klassis noorematel õpetajatel raskusi. Klassijuhatajal on õpilastega hea kontakt. Mitu poissi on hakanud korralikult õppima eesmärgiga minna tagasi oma klassi. Võib öelda, et klassi moodustamine on ennast igati õigustanud. Täpsemad tulemused selguvad õppeaasta lõpul.

Hoolekogu liige Urmas Sähka täiendas Silvi Hansoni ettekannet. Hoolekogu esimees Helen Sommer, hoolekogu liikmed Kadri-Aija Viik, Riina Ojasteja Jaanika Lillemets esitasid küsimusi ja avaldasid oma arvamust õppe-ja kasvatusraskustega klassi vajaduse kohta.

OTSUSTATI:

1. Võtte Surju Põhikooli direktori asetäitja Silvi Hansoni informatsioon õppe-kasvatustöö tulemuste kohta õppe-ja kasvatusraskustega klassis teadmiseks.

2. Õppeaasta lõpul teha otsus õppe-ja kasvatusraskustega eriklassi jätkamise vajaduse kohta.
 

 

Protokollija:  Evi Kukk