Krista Tammes (5.klass)

Ilusal kevadhommikul, 23. aprillil, läksime heas tujus Riia lennujaama. Sealt edasi sõitsime Türgi linna Istanbuli. Me ööbisime Istanbulis kaks ööd hotellis Hatay.

24. aprillil tutvusime Istanbuli vaatamisväärsustega, mis lähikonnas asusid, külastasime paljusid muuseume ja mošeesid. Kõige suurem mošee, mida külastasime oli Blue Mosque. Õhtul käisime veel turul .

25. aprillil sõitsime edasi Adanasse ja sealt bussiga Tasucusse. Ööbisime pühapäevast laupäevani hotellis Zeus.

26. aprillil, esmaspäeval läksime koos sõpruskoolidega Hispaaniast ja Itaaliast Tasucu põhikooli. Seal õpivad lärmakad, kuid sõbralikud türgi lapsed, kes on julged ega pelga midagi. Nad esitasid meile tantsushow, kus esitati rahvatantse ja peotantse.

27. aprilli hommikul läksime uuesti Tascu põhikooli. Lapsed esitasid meile lustaka etenduse. Osalesime kahes koolitunnis: kunsti- ja muusikaõpetuses, tegime ilusaid pilte ja laulsime. Hiljem külastasime Tasucu erakooli, seal antakse paremat haridust, kui tavalises koolis. Erakoolis õpivad samuti õpihimulised ja lõbusad lapsed. Õhtul joonistasime seintele, kus oli palju pilte, Itaalia Comeniuse projekti võidulogo. See võttis kaua aega, kuid tuli välja väga ilus.

Kolmapäeval käisime vaatamas kaht koobast. Esimene oli Taevas. Seal oli trepp umbes 455 astmega ja kõik need olid libedad. Teine koobas oli Astma koobas, kus olid suured sambad. See oli meeldejääv päev.

29.aprillil käisime külastamas üliõpilaste ühiselamut, mis oli väga luksuslik ja ilus. Seejärel läksime paadiga sõitma. Sõit oli pikk ja tore. Me nägime ka lendkalu ja lahedaid kivirahne meres.

Reedel, 30.aprillil mängisime Türgi põhikooliga võrkpalli. Külastasime huvitavat muuseumit, mille nimi oli Atatürk.

1.mai öösel hakkasime kodu poole sõitma ja pühapäeval umbes kell seitse jõudsime koju. See oli meeldejääv ja põnev reis, mida keegi niipea ei unusta.