7.-9. klass, 04.10 2018. a

HANNA-SIMONA

4. oktoobril osales 7.-9. klass KIKi projekti õppekäigul õppeprogrammis  ,,Ellujäämiskunst loomariigis”. Külastasime Tallinna Loomaaeda.

Õppeprogramm algas loomaaias kell 11.00. Loomaaias jagati meid kaheks grupiks, esimese grupiga liitus loomaaia giid ja õpetaja Maie Sarapik ning teise grupiga liitus loomaaia giid ning õpetaja Liis Virkus. Seejärel räägiti meile loomaaia reeglitest ja mis meid loomaaias ees ootab. Rühmad liikusid eraldi ringi, kuid kokkuvõttes nägime kõik sarnaseid loomi. Meile tutvustati erinevaid loomi ning nende eluviise väga põhjalikult. Saime palju uusi teadmisi erinevate loomade kohta ja sellest kuidas nad on kohastunud eluks erinevates kliimavöötmetes ja loodusvööndites. Nagu näiteks elevant Carl. Palava ilma korral ta jahutab end kõrvu lehvitades ning ta määrib londiga võimaluse korral muda selja peale. Elevantidel on väga hea mälu, näiteks ta mäletab väga hästi kust ta eelmine kord vett leidis. Kõrbekassil on käppade all karvapadjad, et kuumal liival liikuda ilma käppasid vigastamata. Huvitavaid näiteid oleks veel küllaga.

Ekskursiooni lõpp-punkt oli jääkarude maja. Tutvusime jääkarude uue koduga ning jälgisime jääkarude tegemisi. Hiljem tegime viktoriini, mis oli väga vahva ja põnev. Viktoriin ei olnud raske, kui tublisti kuulasid mis loomaaia giid rääkis. Peale viktoriini tegemist pidasime väikese söögipausi. Meil oli natukene vaba aega ning võimalus veel loomaaias ringi vaadata. Käisime hiljem hülgeid vaatamas ning jälgisime nende tegevusi.

Loomaaia õppeprogramm oli väga põnev ning saime palju uusi teadmisi. Oleks tore kui edaspidigi saaks võimalusi projektiga osaleda erivevates huvitavates õppeprogrammides.

ALEKSANDER

Tänase päeva kohta meeldisid mulle loomaaias käik. Minu arvates oli loomaaias käik natuke liiga lühike ja oleks olnud tore, kui õpilased oleksid saanud natuke rohkem vaba aega veeta. (Nt käia kuskil söömas).

MERILI

Meeldis.
Sõit oli väga tore ja lõbus. Palju uusi asju sai teada.

KAISA

Mulle meeldis,et meil oli loomaaias natukene vaba aega, see oli tore.

LUME

Mulle meeldis see päev tervikuna väga. Ma ei oskagi kohe välja tuua mis mulle eriti ei meeldinud, sest kogu päev oli sisukas ja hästi korraldatud. Ainus asi mis veidike ebameelidv oli, oli jahe ilm, aga see ju ei sõltu meist. Aitäh selle toreda päeva eest!

EGE

...Meeldis loomade kohta teda saada asju mida enne ei teadnud. Polegi seda mis ei meeldinud. Kõik meeldis.

ELE

Mulle meeldis see et paljud loomad olid väljas. Osad loomad olid uued või need keda varem ei näinud olid sellel päeval väljas. Mulle ei meeldinud see, et vähe aega oli ja et külm oli.

GREETE

Mulle meeldis see, et me külastasime huvitavaid kohti ning loomaaias räägitud jutt oli põnev.

Paremini oleks võinud olla see, et loomaaias oleksime võinud olla kauem, sest selle ajaga, mis meile lõpus anti, et ise ringi vaadata ei jõudnud ma kõikides kohtades kuhu ma minna oleksin tahtnud, läbi käia ja kuigi me käisime huvitavates kohtades läks päev minu jaoks hästi pikaks ning päeva lõpuks olin ma üpriski väsinud.

ALEX-SANDER

Saime loomaaias liikuda ka omapead. Giid oli väga sõbralik.

KASPAR

Jääkarud ja orangutanid olid huvitavad.
Osades kohtades jutustati liiga kaua.

Arvamused kogusid kokku õpetajad Liis Virkus ja Maie Sarapik