Surju kooli 2.-4. klass tegid Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks kingituse osaledes eTwinningu projektis "Minu Eesti 100!" Me tahtsime näidata, et Eesti on meile väga eriline.

Kingituse tegime me koos Haanja, Varstu ja Tallinna Pelgulinna kooli õpilaste ja õpetajatega.

Kõigepealt valisime välja 100 Eesti kõige tähtsamat objekti, sündmust ja inimest, mis on meie jaoks olulised ja moodustasime nendest sõnapilve. Seejärel valisime ühe objekti ja kirjutasime selle kohta jutukese. Et harjutada koostöö tegemist, valisime teise kooli õpilase kirjutatud jutukese ja tegime sellest helifaili. Pärast seda võtsime jälle uue jutukese ja kujundasime selle põhjal Ozoboti robotile mänguplatsi. Roboti liikumisest ja helifailidest tegime video.

Selle projekti käigus õppisime paljusid asju – mis on robot ja kuidas seda programmeeritakse, kuidas oma nutivahendiga heli salvestada ja kuidas koostööd teha omavahel, teiste koolidega jms. Saime teada, et kuigi meil on abiks palju tehnilisi vahendeid, on ikkagi tarvis täpset kätt ja silma, et robot käituks nii nagu meie tahaks. Samuti oli huvitav teada saada, et Haanja kooli juurest on näha Munamäe torni ning Lõuna-Eestis lapsed kasutavad selliseid sõnu oma kõnes, mida Pärnumaa lapsed tavaliselt ei kasuta, näiteks sõtsõ.

Projektis osalesid Surju kooli õpetajad Ave, Kristi, Hilve ja Valter.

Lõpuks tegime ühisvideo ja kingitus oligi valmis.

Ozoboti jalutuskäiku võite näha siit: https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=wQx-56On7rs