Meie koolis toimub kord kuus bioloogia õpikoda, kus osalevad 7.-9. klassi õpilased ja loodusainete õpetajad. Õpikoda on mõeldud õpilastele, kes tunnevad huvi bioloogia vastu, tahavad teada rohkem elust meie ümber ja sees ning kes soovivad ise katseid läbi viia. Meie koolist osalevad seal 7. klassist Anne Ojaste ja Kaisa Vaabel, 8. klassist Rita Ojaste, Eneli Juhansoo, Angela Lage ja Sergo Lanno ning 9.klassist Eliise Pajula, Paula Kingissepp ja Gert Leppik. Meiega on ühinenud ka Uulu Põhikooli õpilased ja Pärnu Vanalinna Põhikooli õpilased.
Esimese õpikoja, mis toimus septembri lõpus, teema oli taimed. Õppisime taimepigmentide kromatograafiat, taimerakkude morfoloogiat ja fotosünteesi. Saime ka ise vaadelda, kuidas fotosüntees toimub ja tegime ise lehest rohelist värvi.
Teine õpikoda toimus oktoobri lõpus ja selle teemaks oli loomad. Rääkisime putukate mitmekesisusest, kaladest, lindude anatoomiast ja Eesti imetajatest. Meil oli võimalus ise kala lahata ja liblikate tiibu mikroskoobi all uurida. Meile pakuti ka grillitud rohutirtse ja muid putukaid. Enamus õpilastest proovis neid ja nende arvamus oli positiivne.
Kolmas õpikoda toimub juba 24.novembril ja arvatavasti tuleb see sama huvitav kui kaks eelmist õpikoda.
Juhendajad, kes tulevad Tartu Ülikoolist on toredad ja räägivad asjadest väga huvitavalt. Õpikojad mööduvad põnevalt ja rõõmsameelselt!

Angela Lage, 8.klass