Surju Kool kooli pilt vaike

Asume Pärnumaal, umbkaudu Pärnu ja Kilingi-Nõmme vahel. Koolihariduse dokumenteeritud ajalugu siinkandis algab juba 17. sajandist. 2000. aastal valmis meil uus koolimaja, veidi hiljem staadion ja võimla. 2009. aastal valmis kooli juurdeehitusena lasteaiahoone.

1. septembrist 2020 liideti lasteaed Surju Põhikooliga, ühendatud õppeasutus sai nimeks Surju Kool.

Hoonetekompleks asub looduslikult kaunis kohas, ümbritsetuna metsadest, kus jooksevad ringi karud, metssead, ilvesed ja siilid. Valda läbib ka mitu jõge (merepiiri kahjuks ei ole), millest suurim on Reiu jõgi. Jõgedes võib kohata peaaegu kõiki Eesti mageveekalade liike, kuid eraldi väärib ära märkimist Reiu Jõe Kala, keda on käinud püüdmas kõik meie kooli poisid, kuid siiani on ta kõigil kahjuks otsast ära läinud... Milline ülalnimetatud kala välja näeb, ei oska poisid öelda, aga igatahes olevat ta väga suur.

Meie aadress:
Surju Kool, Surju küla, Saarde Vald
86401 PÄRNU MAAKOND
Tel.: (+372 44) 30 445
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.