Ülemaailmne laste päev  Sõbrapaela meisterdamas

1954. aastal soovitas ÜRO Peaassamblee, et kõik riigid algataksid Ülemaailmse laste päeva. See päev tähistaks ülemaailmset lastevahelist vennaskonda ja tegevust maailma laste heaolu edendamise nimel.
Seda päeva soovitati tähistada kuupäeval, mis iga riik peab kõige sobivamaks.    Mitmes Euroopa riigis, sealhulgas Eestis, tähistatakse 1. juunit lastekaitsepäevana.
20. november aga tähistab päeva, mil Assamblee 1959. aastal võttis vastu “Lapse õiguste deklaratsiooni” ja 1989. aastalLapse õiguste konventsiooni”, millega on ühinenud 192 riiki üle maailma. Eesti Vabariik ühines konventsiooniga 26. septembril 1991 ja see jõustus Eesti suhtes 20. novembril 1991.
Comeniuse projekti, “We are in the same team” raames, otsustasime ka Surju Põhikoolis 20. novembril  lastevahelist vennaskonda tähistada. Noorematele õpilastele pakkusid tegevust õp. Heidi, õp. Marge ja õp. Piret, kellega vesteldi sõprusest ja selle kuldreeglitest, joonistati õnnelikke lapsi ja valmistati kirkavärvilisi sõbrapaelu. Vanemad õpilased said peale tunde võimaluse uurida, kust see rahvusvaheline laste päev alguse sai. Powerpoint esitluste kaudu saime lähemalt tutvuda meie rahvusvahelise projekti partnerkoolide ja nende õpilastega. Loodame, et käesoleva Comeniuse projekti läbi õnnestub meie kooli lastel rahvusvahelisi sidemeid sõlmida ja palju uusi toredaid sõpru leida. Aitäh kõigile õpetajatele, kes kaasa aitasid ja õpilastele, kes huvi tundsid.

Päeva tutvustamiseks valminud Powerpoint'i ettekande saate endale tutvumiseks alla laadida siit.

Krista Rammo Laughing

Kõige rõõmsama lapse joonistas meile Erkki. Aitähh Sulle!

Rõõmus Laps