Vaata matkast pilte SIIT! Teel

12. juuni varahommikul startisid kuuenda klassi õpilased, klassijuhataja ja sugulased Surju kooli eest eesmärgiga läbida kahe päeva jooksul üle saja kilomeetri jalgratastel. Halvast ilmast ning tormiähvardustest hoolimata oli kõigil tuju hea, kusjuures sõita tuli vastutuult.
Esimene pikem vahepeatus toimus Laiksaares, kus grilliti vorstikesi  ja läbiti matkarada, kus tutvuti sealse taimestikuga, näiteks otsustasid mõned osavõtjad proovida metspipart, mis olevat olnud täitsa päris pipra maitsega. Hiljem sai küll viimase kohta infotahvlilt  lugeda , et seda kasutati vanasti hiire- ja rotimürgiks…
Lühikese puhkuse järel sõideti edasi ja lõpuks jõutigi Krapi puhkealale, kuhu jäädi telkima. Õhtu poole toimus lühike GPSi kursus, mille raames tuli õpilastel üles otsida üks mari. Esimesel katsel leitigi põõsast kolm kadakamarja, mis ei osutunud siiski õigeks saagiks. Teisel korral õnnestus leida õige mari ehk  arbuus. Täiskasvanutel oli ülesanne leida igasugu joogikraami.
 Hiljem, kui täiskasvanud randa jalutama läksid, korraldasid õpilased neile omakorda maastikumängu, peites varem leitud  joogid uuesti ära, mis küll, kahjuks või rõõmuks, üles leiti (näiteks sipelgapesast).
 Pärast lõkke ääres istumist ja erinevate mängude mängimist kobiti lõpuks telkidesse magama.
Bussi lükkamasJärgmisel päeval jõuti sõita kõigest 7 kilomeetrit, kui hoovihmad ja vali tuul sundisid osavõtjad neid saatvasse mikrobussi varju otsima. Lõunapausiks mindi taas Laiksaarde, kuna planeeritud Rae järve ääres olid kõik lõkkeplatsid hõivatud. Rikkalik toidukraam tuli ometi ju ära süüa. Ka edasine „matk“ kulges mikrobussis ja jalgrattaid ei võetud kätte enne Surjut, kust igaüks omal jalal koju pidi saama. Kuigi kilometraaþ jäi oodatust väiksemaks, võis retke ikkagi õnnestunuks lugeda.

Ago Tominga

Metsavaht