Projektiidee tekkis siis, kui Surju kooli õpetajad käisid Erasmus+ programmi raames Bulgaaria Osnovno Uchilishte "Svety Svety Cyril i Metodii" nimelises põhikoolis töövarjuks. Kool asub Bachevo asulas, seal õpivad lapsed 1.-7. klassini.

Projekti eesmärgiks oli Bulgaaria ja Eesti kooli koostöö ning teiste kultuuride ja õpetamise meetodite tundmaõppimine

Surju õpetajad jälgisid Bulgaaria kolleegide matemaatika, inglise keele ja arvutiõpetuse tunde ning õppisid neilt uusi meetodeid, mida oma tundides kasutada. Ka Eesti õpetajad näitasid kolleegidele oma oskusi – kuidas kasutada laulmist ja pilte võõrkeele õppimises ning kuidas õpetada robootikat. Tehti hulganisti pilte, videosid, mida asjaosalised eTwinningu portaalist vaadata saavad.

Näiteks inglise keele tundides nägid ja said eesti õpetajad üle võtta häid nippe, kuidas palli ja rõnga abil sõnavara korrata. Arvutiõpetuse jaoks oli koostatud põhjalik ainekava ja paberkandjal õpikud, mis toetavad õpetaja tööd. Selle piirkonna väikestes koolides olid olemas kunstkattega väljakud jalgpalli mängimiseks ning lapsed lustisid vahetundides rõõmuga õues ja kasutasid vähem nutivahendeid.

Bulgaariat külastasid õpetajad Signe ja Ave

Aastapaev

25. aprillil 2014 toimusid järjekordsed Eesti meistrivõistlused pranglimises. Traditsiooniliselt jõudsid finaali ka meie tublid pranglijad. Kuidas neil seekord läks, see peaks pilti vaadateski selge olema!

Soovijad leiavad võistkondade koondtabeli miksikese kodukalt: http://www.miksike.ee/docs/mentals/pr14/ekvf.html  ja individuaalsed tulemused siit: http://www.miksike.ee/docs/mentals/pr14/emvf.html

Õnnitleme ning täname tubli töö eest! Pikemat artiklit saab lugeda Kooleelust -klõpsa siia!

Lae meie päevaplaan alla SIIT! (pdf)

Surju kooli 2012. aasta sügisese spordipäeva deviisiks oli „Reipalt koolipinki“. Programmi sai võetud jalgpalli miniturniir 1. -3. klassi õpilastele ja 4. -9. klassi poistele. 4. -9. klassi tüdrukud seevastu said jõudu proovida rahvastepalli  miniturniiril. Lisaks mängudele pidid kõik õpilased jooksma kolmel korral  60 m jooksu ja hüppama kaugust.

Kergejõustiku kahevõistluse kokkuvõttes oli paremusjärjestus järgmine: 1. klass: 1. koht Tominga, Uku (esikoht kaugushüppes - 2.70 m, 60 m jooksus – 11,43 sek), 2. koht Uibomäe, Andre, 3. koht Tuum, Lume ja Grigorjev, Aleksander
2. -3. klass: 1. koht Kruusimägi, Kert (esikoht 60 m jooksus- 10,23 sek), 2. koht Link, Kevin (esikoht kaugushüppes-3.20 m ), 3. koht Mändmets, Kuido
4.- 5. klassi tüdrukud: 1. Koger, Britt (esikoht kaugushüppes -3.30 ), 2. Ojaste, Rita 3. Avarmaa, Kelli (esikoht 60 m jooksus- 9,76 sek) ja Jürisson, Marita
4.-6. klassi poisid 1. Orgusaar, Andis (60 m jooks-9,50 sek) ja Kruusimägi, Chris (kaugushüpe - 3.40 ),
2. Leppik, Gert (kaugushüpe – 3.40m ), 3.Tilk,Reimo
7.-9. klassi poisid: 1. Kurjanov, Andres (60 m - 7,85 sek ), 2.Verlin, Robert Andreas (kaugushüpe 4.65 m), 3. Isand, Hendrik
7.-9. klassi tüdrukud: 1.Tammes, Krista (60 m - 8,78 sek, kaugushüpe 3.95 m ), 2.Ojaste, Kadri 3.Tähemaa, Janely
Jalgpalli miniturniiride võitjateks osutusid 1. - 3. klassist Kristjan Kiviselg, Kristjan Link, Miriam Ann Meltsas, Carl Bruno Romanov, Kert Kruusimägi, Kuido Mändmets, Anne Ojaste, Grete Oad, Uku Tominga. 4. – 6. klassi poistest võitis võistkond koosseisus Reimo Tilk, Aivar Kiviselg, Germo Mäenurm, Sergo Lanno, Kristo Saaliste. 7.-9. klassi poistest võitsid Robert Andreas Verlin, Hendrik Isand, Tanel Tilk, Rene Kruusimägi Alex Tähemaa ja Arvo Vaher.
Rahvastepalli miniturniiride võitjateks tulid 4. – 6. klassi tüdrukutest Laura Oad, Anne-Belle Ilves, Marita Jürisson, Katariina Viik. 7. – 9. klassi tüdrukutest Kerli Mode, Liisa Palits, Karmen Vaabel, Egge-Ly Parts, Janely Tähemaa, Kadri Ojaste ja Anneriin Isand.
Spordipäeval mängitud jalgpallimängud olid ühtlasi ka viimasteks ettevalmistusteks Pärnu maakonna  poiste jalgpalli meistrivõistlusteks. 20. septembril toimusidki Tõstamaal Pärnu maakonna kuni 7. klassi poiste jalgpalli meistrivõistlused. Kokku osales 9 võistkonda. Kokkuvõttes saavutasime 6. koha. Võistkonnas mängisid Tanel Tilk, Meelis Ojaste, Rene Kruusimägi, Chris Kruusimägi, Aivar Kiviselg, Erkki Isand, Gert Leppik, Martin Avdejev, Arti Oad ja Robin Henriksoo.