Minu õpetaja koolis kõige parem on…

Nii ütleb laulusalm, nii arvavad ka väikesed poisid ja tüdrukud oma kooliteed alustades. Mida aeg edasi, seda raskemaks läheb õppimine ning koolis käimine. Lõpuks aga saab igaüks aru, et kooliaeg on ilus ja huvitav aeg, mille muudavad selliseks targad ja head õpetajad. Just õpetajad aitavad meil piltlikult öeldes valmis laduda maja alusmüüri, millele edaspidi peame ise kogu maja valmis ehitama.

Kooli vilistlaste eestvedamisel sai teoks kauni pingi paigaldamine endistele õpetajatele praeguse koolihoone juurde. Tammepuust pingi valmistas Taivo Tilk, sildid õpetajate nimedega vilistlase Mait Talviku poeg Marek Talviku, pingialuse tegi valmis kooli majandusjuht Rutmar Leppik. Suureks abiks ja toeks oli õpetaja Ave Kartau. Ürituse jäädvustasid fotodele Kalju Sarapu ja Hele-Riin Kutsar. Kogu tegevust koordineeris vilistlaskogu juht Viive Korb, kes töötab õpetajana Pärnu Koidula gümnaasiumis.

Avamisüritusel ütles praegune koolijuht Heidi Kodasma, et „see on suur panus, mida õpetajad on koolile andnud ning saab väärikalt tähistatud ühe ilusa pingiga.“ Silja Juhansoo arvas, et „vähesed vallad ja koolid saavad uhkustada sellega, et neil on selline pink kooli juurde tehtud“. Karin Juhkam aga pidas seda päeva, üritust ja pinki lausa elutööpreemiaks. Ta ütles, et „õpetajate töö ei paista mõnikord välja, seda nähakse alles aastakümneid hiljem.“

Sellele kaunile pingile on jäädvustatud järgmised nimed: Aleksander Riis, Aleksander Kallaste, Marie Haljaste, Elvi Arro, Karin Juhkam, Anne-Mari Haljaste, Hilja Valme, Silja Juhansoo, Aime Jürgenson, Enda Reilent, Aino Palmiste, Tiiu Turk, Eve Männik ja Maie Sarapik.

Üritus lõppes ühises kohvilauas koogi söömise ja mälestuste jagamisega.

Viive Korb
Surju kooli vilistlane

/Idee autorid ja teostajad/

/Auväärsed õpetajad/

Surju Kool tänab kõiki vilistlasi!