Me sõitsime bussiga Tuhu rappa. Kui me kohale jõudsime, siis kõndisime 1km laudteel. Me nägime seal mitmeid puid ja muid taimi. Kõige rohkem kasvas seal kanarbikku ja seal oli väga palju jõhvikaid. Ühte konna nägime ka. Lõpuks jõudsime ühe torni juurde, mis oli 5 meetrit kõrge ja sealt oli väga ilus vaadata ümbrust. Siis me läksime sööma. Kui kõhud olid täis söödud, oli aeg kodu poole sõitma hakata.

Liisa, 3. klass

Käisime kooliga Tuhu soos. Seal nägime söödavaid marju - jõhvikaid ja murakaid. Soos oli laudtee. Tee peal kõndides jõudsime väikse torni juurde ja torni otsast nägime erinevaid asju. Samuti nägime soos sookaske ja kuulsime sookurge. Pärast pidasime piknikku.

Roger, 3. klass

Tuhu soos oli 1 kilomeeter laudteed. Ma nägin seal palju erinevaid taimi. Me käisime kõrge torni otsas, sealt oli väga ilus vaade. Me pidasime piknikut ka. Ma nägin ühte väikest konna. Soos oli jõhvikaid ja me sõime neid väga palju. Me saime ka binoklist vaadata. Bussi sõit kestis edasi-tagasi 2 tundi. See oli tore päev.

Anne-Grete, 3. klass

Käisime klassiga Tuhu rabas. Seal oli väga tore. Bussis rääkisin sõpradega ja kui me jõudsime kohale, siis ma olin väga elevil. Kui olime laudtee peal, siis me kuulsime sookurgi ja nägime igasuguseid taimi. Pärast läksime torni ja vaatasime kaunist vaadet. Peale seda tegime grupipildi ja sõime võileibu. Ja siis läksime tagasi kooli.

Miia, 3. klass

Käisime klassiga Tuhu soos. Ma nägin jõhvikaid ja veel teisi taimi. Me käisime tornis ja vaatasime sealt binokliga sood. Me pidasime piknikku ja sõime koolist kaasa võetud võileibu. Meile anti nuusutada erinevaid taimi. Mulle meeldis see väljasõit.

Kermo, 3. klass

Mullle meeldis soo sellepärast, et sain torni otsas käia ja tutvusime uute taimedega. Eriti ilusad olid jõhvikad. Saime õues olla ja matkata. Matkajuht rääkis meile taimedest. Tore päev oli.

Andry, 3. klass

Me käisime Tuhu rabas. Me kõndisime ühe kilomeetri. Me nägime kanarbikku. Me nägime sookaske. Me nägime jõhvikaid.

Me käisime torni otsas. Torni otsa võis minna korraga 10 täiskasvanut. Me pidasime piknikku ja jõime sooja teed.

Karlos, 3. klass

Käisime 8. septembril koos esimese ja teise klassiga Tuhu soos. Startisime kooli juurest kell 8.40 hommikul. Bussisõit kestis umbes tund aega.

Kohapeal kohtusime giidiga, kellega läksime matkale. Soos nägime palju erinevaid taimi, näiteks kanarbikku, sookailu, turbasammalt, sookaske ning jõhvikaid. Jõhvikaid saime ka süüa ja need olid väga maitsvad.

Soos oli huvitav vaatetorn, kuhu otsa saime ronida. Selle vaatetorni nimi on “Trepp”. Vaatetorni kõrval pidasime piknikku. Sõime võileibu ning jõime termosega kaasa võetud pärnaõieteed.

Mulle meeldis see päev väga, sest sain teada palju uut ja põnevat. Kõige rohkem jäi meelde see, et turbasammal on üks kõige puhtamaid asju maailmas, mida saab kasutada ka haavade raviks.

Karl Nikolai, 3. klass

Õpilaste muljeid kogus õpetaja Ave