16. mail sõitsid 6.-9. klassi õpilased õppekäigule Matsalu looduskaitsealale, kus läbiti matkarada, mille käigus giid Nele küsis õpilastelt küsimusi ja rääkis ise Matsalu loodusest.

Matkaraja lõpus oli Penijõe vaatetorn, kuhu kõikidel oli võimalus ronida. Sealt  nägi hästi kaugele, eriti veel binokliga.

Peale matkaraja läbimist suunduti Matsalu looduskeskusesse, kus  näidati videot Matsalu erinevatest aastaaegadest. Saadi teada, et seal jaotatakse aasta tinglikult 7. ajaks. Näiteks praegu pidi olema "lagleaeg". Loodusmajas sai näha  Matsalus elavate lindude ja imetajate topiseid. Giid selgitas, et loomi  pole lihtsalt topiste tegemise pärast  hävitatud, vaid nad on sinna sattunud erinevatel põhjustel.

Õppekäigu lõpus suunduti  Salevere Salumäkke ehk Ussimäele läbima sealset matkarada, kus  giid tutvustas selles paikkonnas kasvavaid taimi ja Silmaallikat. Nii mõnelegi tundus  isegi natuke hirmus kõndida kõrgel paekaldal, mille all haigutas tühjus. Viibiti ju 22. meetri kõrgusel.

Eliise Pajula, 9. kl.